top of page

İnternet sitemizin bu bölümü ziyaretçilerimizin sermaye piyasası mevzuatına daha kolay erişebilmesi için hazırlanmıştır. 

 

Bu amaçla;

  • Başka bir maddeye atıf yapılan kısımlarda gerekli bağlantılar tanımlanmış ve atıf yapılan maddeye hızlıca geçiş yapılabilmesi sağlanmıştır.

  • Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ilgili meslek kuruluşlarına veya sektörde faaliyet gösteren kurumlara gönderilen duyuru niteliğindeki yazılardan mevzuatın anlaşılması ve yorumlanması bakımından önemli görülenlere "Duyurular" bölümünde yer verilmiştir.

  • Bahsi geçen bir konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir ilke kararı, duyuru veya başka bir tebliğ maddesi varsa, metnin içine eklenen ve "[Bknz:...]" şeklinde vurgulanmış linklerle ilgili bölümlere yönlendirme yapılmıştır.

  • Tebliğlerin sıralanmasında SPK internet sitesinde yapılan sıralamaya uyulmuş ancak kullanım kolaylığı bakımından sol menüde tebliğ isimleri kısaltılmıştır.

  • Yine kullanım kolaylığı bakımından ilke kararları yıllar itibariyle ayrı sayfalar halinde verilmiştir. İlke kararlarının başlık bölümünde kararın yayınlandığı SPK Bülteni'nin bağlantısı da verilerek ilgili bültene hızlıca ulaşılabilmesi sağlanmıştır.

  • Mevzuat sayfaları, sitemizin diğer sayfaları gibi mobil cihazlarla uyumludur ve cep telefonlarından rahatça okunabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Mevzuat sayfalarının geliştirilmesi, eksikliklerin ve varsa hataların düzeltilmesi için sürekli olarak çalışılmaktadır. Sitemizle ilgili görüş ve önerilerinizi info@prmfinans.com adresine iletebilirsiniz.

YASAL UYARI

Bu internet sitesindeki bilgilerin tam ve doğru olması ve zamanında güncellenmesi için azami gayret gösterilmiştir. Ancak mevzuatın sürekli değişmesi, insan faktörü ve elektronik iletişimin doğasında bazı riskler taşıması nedeniyle, bu sitedeki bilgilerde gecikmeler, eksiklikler veya yanlışlıklar söz konusu olabilir. PRM Finans, bu sitede yer alan bilgilerdeki herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten veya bu bilgilerin kullanımından doğan sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Bu sitede yer alan bilgilerin eksiksiz, doğru ve güncel olmalarıyla veya bu bilgilerin kullanımından doğan sonuçlarla ilgili olarak herhangi bir açık veya zımni garanti ve teminat verilmemektedir. PRM Finans, tarafınıza veya başka bir tarafa karşı, bu sitedeki bilgilere dayanılarak alınan kararlarla ve yapılan işlemlerle ilgili olarak, bu bilgilerin kullanımından doğan dolaylı zararlar konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

Mobil tarayıcınızda menüyü görüntülemek için sağ üst köşedeki menü butonuna dokunun.

bottom of page